Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki cz.2

Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki cz.2

W poprzednim wpisie rozpocząłem dosyć wciągający temat i budzący bardzo różne uczucia, a mianowicie temat wirtualnej rzeczywistości i możliwości, jakie ona daje. Nie możemy się jednak oszukiwać. Wirtualna rzeczywistość może też mieć negatywne skutki na nasze społeczeństwo. Wszystko przez niską świadomość konsumentów oraz brak umiaru. Już teraz zauważyć możemy, jak młodzi ludzie pochłonięci są portalami społecznościowymi, serwisami z memami czy innymi atrakcjami, jakie daje nam internetowa rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość będzie jeszcze bardziej wciągająca i prawdopodobnie bardzo zgubna dla młodego umysłu.

Puki co nie ma powodu do obaw. Technologia ta jest jeszcze na tak niskim poziomie, że wszystko jeszcze przed nami. Nie należy jednak pomijać faktu. Jak wiele tego typu urządzenia mogą nam dać. Cała masa możliwości, jakie oferuje nam wirtualna rzeczywistość może skutecznie zamknąć usta osobom przeciwnym tego typu technologiom. Wystarczy wspomnieć o samych zaletach nauki w takiej wirtualnej oprawie. Dzięki wirtualnej rzeczywistości można stworzyć o wiele bardziej przyjazne warunki do przyswajania wiedzy oraz do rozwoju intelektu.

Wirtualna rzeczywistość pozwoli też na dużo ciekawsze spędzanie wolnego czasu. Sam fakt oglądania filmu poprzez wirtualne okulary, które dostępne są już w sklepach, sprawia, że w zupełnie innym stopniu odbieramy bodźce docierające do nas z ekranu. Obecnie technologia ta jest jeszcze w powijakach. Do wejścia w wirtualną rzeczywistość potrzebujemy specjalnych gogli, które wbudowany mają w swoją konstrukcję smartphone o dużej rozdzielczości ekranu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich aplikacji na telefonie wyświetlane są dwa oddzielne obrazy, które tworzą wrażenie przestrzenności i trójwymiarowości. Umieszczone w telefonie sensory reagują na pozycję, jaką przybieramy i w momencie przechylenia głowy czy zwrócenia jej w innym kierunku zmieniają wyświetlany obraz. Daje to niesamowicie realistyczny i naturalny efekt. Prawdopodobnie za kilka lat czeka nas ogromna rewolucja.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *