Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki cz.1

Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki cz.1

Zapewne wszyscy z nas oglądali niesamowite produkcje filmowe kręcone w Hollywood na temat przyszłości naszej i naszego świata. Wspaniałe technologie prezentowane w tych filmach były pewnego rodzaju pobożnymi marzeniami ich twórców. Jeszcze do niedawna tak właśnie było. W ostatnich latach jednak coraz więcej mówi się o wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia. Jak dotąd wszystko, co nam oferowano, było pewnego rodzaju namiastką tego, co już niedługo może zagościć w każdym domu jak telefony komórkowe czy komputery.

Jest wiele prób stworzenie i przekazania nam wirtualnej rzeczywistości. Jedne z większym inne z mniejszym skutkiem, ale powoli widać, że coś zaczyna się dziać na ten temat i w ciągu najbliższych lat będziemy świadkami przełomu na miarę stworzenia pierwszego komputera czy wynalezienia ekranu dotykowego. Technologią, która ma pomóc w rozwojowi rzeczywistości wirtualnej jest Samsung Gear VR. Właściciel serwisu Facebook dosyć poważnie traktuje to zagadnienie i zainwestował sporą gotówkę w rozwój tej technologii. Dzięki niemu i kilku innym osobom chcącym urzeczywistnić marzenie o wirtualnym świecie rozwijana jest technologia filmów 360 stopni. Jest to pierwszy krok do uzyskania bardzo rzeczywistego obrazu, który możemy wykorzystać do stworzenia wirtualnej rzeczywistości z prawdziwego zdarzenia.

Na Facebooku powstał zespół zajmujący się rozwojem technologii Social VR, który ma na celu stworzenie aplikacji społecznościowych przeznaczonych na urządzenia tworzące wirtualną rzeczywistość. Jeżeli ich plany spełnią się, to możemy doczekać się niesamowitego przełomu w komunikacji i informatyce. Urządzenia tworzące wirtualna rzeczywistość mogą stać się bardzo konkurencyjne dla tradycyjnych komputerów. Jeżeli zostaną dopracowane w odpowiednim stopniu, gry i aplikacje komputerowe mogą zostać w pełni dostosowane do wymogów wirtualnej rzeczywistości. Zdajecie sobie sprawę jak bardzo realistyczne i niezwykle wciągające mogą być takie gry oraz aplikacje? Pozwolą one na wielogodzinne odłączenie się od realnego świata i pochłonięcie w wir wirtualnej rzeczywistości.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *