Imprezy tematyczne

Atrakcje na imprezie tematycznej

Masz w planach zorganizowanie imprezy tematycznej? To przedsięwzięcie będzie wymagało od Ciebie dużego zaangażowania i przede wszystkim – dobrego rozplanowania. Żeby dobrze zrobić imprezę tematyczną musisz na początku ustalić kilka rzeczy: motyw przewodni (temat), regulamin imprezy, jaka będzie muzyka, menu oraz oczywiście miejsce, w którym się odbędzie. Jeśli zdecydujesz o podstawowych wytycznych, trzeba będzie przejść do bardziej skomplikowanych elementów – atrakcji.

Potocznie mówi się, że dobra impreza nie potrzebuje żadnych atrakcji. Jednak jeśli zapraszasz do siebie ludzi w strojach z Władcy Pierścieni, oni oczekują czegoś więcej niż wieczoru z muzyką Enyi i oglądania filmów. Atrakcje zależne są od tematu Twojego wydarzenia.

Na początku ustal target, tzn. do jakiej grupy ludzi skierowana jest impreza. Dzieci w wieku przedszkolnym, szalone nastolatki, wieczór tylko dla kobiet czy bal dla seniorów? Wtedy łatwiej będzie Ci przygotować plan działania.

Na przykład, wszystkie imprezy tematyczne skupione wokół obchodzonych Świąt, powiedzmy – Bożego Narodzenia, mają swoje nieodłączne elementy. Jeśli urządzasz Wigilię dla pracowników, poleć im, żeby w ubraniu mieli jakiś czerwony element, czapkę Mikołaja lub rogi renifera, zadbaj o choinkę z prezentami w widocznym miejscu, sianko na stole i biały obrus. W wyznaczonym momencie wkroczy Święty Mikołaj z pomocnymi Śnieżynkami i wspólnie pośpiewacie kolędy.

Jeśli chcesz zorganizować imprezę w stylu iście rycerskim, nie musisz koniecznie wynajmować zamku.  Przykładowo możesz na całą ścianę przymocować plakat. Zorganizować drewniane naczynia, cały obstalunek rycerski, ogólnie – piękne dekoracje. Fajnie byłoby na takim wieczorze pograć w jakieś gry strategiczne, albo zamówić pokaz walki na miecze profesjonalistów. Jeśli Twoje wydarzenie odbywa się w ogrodzie, wynajmij zawodowego łucznika, który poprowadzi krótkie zajęcia z łucznictwa dla Twoich gości.

A może przyjęcie z magicznymi stworami? Wampiry kontra wilkołaki? Wróżki? Pamiętaj, że wszelkie konkursy nawet z najmniejszymi nagrodami zawsze będą mile widziane. Najważniejsza jest dobra zabawa i relaks!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *