Bankiety

Catering jak wybrać go prawidłowo?

Ustalenie menu na każdym przyjęciu bywa problematyczne. Nigdy do końca nie wiesz, jakie preferencje mają goście (chyba, że to zaplanowany obiad dla wegan lub wieczór z kuchnią chińską). Wszystko zależy od rozmachu imprezy – dom, ogród, wynajęty lokal? A co z zakupami, ugotowaniem, upieczeniem, pokrojeniem wszystkiego i na dodatek jeszcze przystrojeniem? Taki kuchenny maraton na pewno tak Cię zmęczy, że na przyjęciu będziesz marzył tylko o tym, żeby zawinąć się w koc i tam zostać.

Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy cateringowej. Powstały one właśnie w tym celu, żeby nas odciążyć – i tak mamy na głowie mnóstwo innych rzeczy organizując imprezę – i zapewnić profesjonalną obsługę gastronomiczną, nie tylko na domowych przyjęciach, ale na wszystkich bankietach, konferencjach, a nawet zaopatrywać w codzienne wyżywienie szkoły, szpitale, ogromne firmy i zakłady pracy. Takie ogromne zapotrzebowanie na firmy cateringowe wpływa też oczywiście na ich ilość na rynku. Czym kierować się przy wyborze?

  1. Na początku stwórz dokładną listę gości i rozeznaj się w ich preferencjach żywieniowych. Jeśli nie jest to możliwe, postaw na różnorodność (np. szwedzki stół), tak, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Pamiętaj, że jeśli wśród gości będą dzieci, potrzebne będzie dla nich kilka odrębnych posiłków.

  2. Wyceń wartość planowanych posiłków. To pierwsza kwestia, którą powinieneś się kierować. Określ ile pieniędzy masz zamiar wydać na jedzenie.

  3. Zanim zaczniesz sprawdzać oferty różnych firm, zapytaj znajomych – może podzielą się z Tobą informacjami o jakiejś sprawdzonej i profesjonalnej firmie.

  4. Przeglądaj oferty. Zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale też na lokalizację, jakość składników, ilość obsługi. Umów się na konsultacje, jedź do nich i popróbuj jedzenia, jakie przyrządzają. Nie żałuj czasu, ponieważ doskonale wiesz, że jedzenie to na każdym wydarzeniu podstawowa potrzeba.

  5. Sprawdź dokładnie, jak wygląda kwestia alkoholu. Prawdopodobnie będziesz musiał dokupić go samodzielnie, plus ewentualnie – dodatkowo zatrudnić barmana.

  6. Zrób research na temat firmy, na którą chcesz się zdecydować. Poczytaj opinie w Internecie – postaraj się jednak wyciągnąć z nich własne wnioski, ponieważ na pewno znajdzie się kilka negatywów. Uważaj również na zbyt pozytywne – firmy często kupują usługi tzw. marketingu szeptanego, czyli płacą za „dobre słowo”. Postaraj się kierować wiarygodnie brzmiącymi komentarzami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *