Imprezy tematyczne

Jak zorganizować urodziny Twojego dziecka?

Urodziny dziecka są jak medal – zawsze mają dwie strony. Po jednej stronie jest radość i zabawa pociechy, po drugiej – Twoje zaangażowanie, organizowanie i zmęczenie. Chciałabyś uczynić ten dzień wyjątkowym, niepowtarzalny, takim, które Twoje dziecko zapamięta i będzie wspominało jako dorosłe, ale nie do końca wiesz, jak się do tego zabrać? Masz za dużo pomysłów i nie wiesz, jak je poukładać? Usiądź i na spokojnie zaplanuj całą imprezę, od początku do końca – spróbuj przewidzieć wszystko, co może się wydarzyć.

Współpraca

Najważniejsza jest współpraca z Twoim dzieckiem! O ile nie planujesz przyjęcia-niespodzianki, porozmawiaj ze swoją pociechą o tym, o jakim przyjęciu marzy. Wspólnie przygotujcie kolorowe zaproszenia dla gości, udekorujcie miejsce imprezy balonikami, serpentynami – wszystkim, co tylko przyjdzie wam do głowy! Zamów bajkowy tort i przygotuj pyszne przekąski (użyj swojej wyobraźni, dzieciaki na pewno to docenią okrzykami zachwytu). Ubierzcie się fajnie, błyszcząco – spraw, żeby ten dzień należał tylko do Twojego dziecka!

Plan imprezy

Miej w pogotowiu zabawy i gry, które możesz zaproponować dzieciakom, gdyby te zaczęły się nudzić albo marudzić. Posadzenie ich przed telewizorem z bajkami to zdecydowanie zły pomysł… poszukaj w Internecie kreatywnych i inspirujących zabaw – niech dzieci się pobrudzą, coś pokolorują, powyklejają, niech coś stworzą! Wymyśl konkursy z nagrodami, przygotuj korony i medale dla zwycięzców, nie zapominając o nagrodach pocieszenia dla wszystkich. Możesz zaplanować uroczyste „wejście” tortu, śpiewanie „sto lat” i popijanie oranżady-szampana z wysokich kieliszków. Dla siebie i pozostałych członków rodziny również przygotuj odświętne stroje – pomyśl o tym, że w końcu możesz zaszaleć i przebrać się w księżniczkę albo wróżkę, w końcu to przyjęcie dla dzieci!

Przestrzeń

Jeśli masz możliwość, wyjdź z dzieciakami do ogrodu lub na taras. Będą się mniej krępowały, jeśli coś pobrudzą albo zepsują. A jeśli nie masz takiej możliwości (lub jest zima), postaraj się wygospodarować jak najwięcej miejsca w pokoju bądź kuchni.

Świętuj

Pamiętaj o uroczystym przywitaniu i pożegnaniu gości. Spraw, by poczuli się ważni oraz, że uczestniczą w czymś wyjątkowym. Zorganizowanie przyjęcia nie musi też kosztować fortuny – dzieci mają ogromną wyobraźnię i na pewno nie będą sprawdzały wartości wszystkich rzeczy, jakie im zaoferujesz. Świętuj ten dzień, posprzątacie po imprezie jutro!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *