Sylwester

Jaki sylwester wybrać, domowy czy masowy?

Ostatni dzień roku zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie wiesz, co wybrać? Przez ostatnie lata ciągle gdzieś wychodziłeś, a teraz wolałbyś zostać w domu, a może na odwrót? Twoja druga połówka pragnie romantycznego wieczoru tylko we dwoje, natomiast Twoi znajomi chcą Cię na szalonej imprezie, a Ty sam wolałbyś wyjechać w góry? Dlaczego podjęcie decyzji o spędzeniu ostatniego dnia roku jest takie stresujące? Nie tylko nie powinno takie być, ale wręcz nie może! To dzień-święto, odpoczynek, dobra zabawa i radość. Przestań poddawać się presji otoczenia i po prostu rozpatrz wszystkie możliwości. To Ty masz się dobrze czuć, masz pełne prawo robić to, na co masz ochotę.

Może bal? Romantyczny bal w długich uroczystych sukniach i smokingach, a może bal przebierańców? Cała sala superbohaterów i księżniczek? Dlaczego nie! Zazwyczaj w cenie takiego biletu wliczona jest butelka szampana, kolacja oraz profesjonalna obsługa i muzyka. Warto chociaż raz w życiu „zaliczyć” taki bal.

Sylwester na Rynku? Opcja dla bardziej wytrwałych. Zazwyczaj w dużych miastach organizowane są wielogodzinne koncerty z występującymi gwiazdami i celebrytami. Wstęp jest darmowy, ale trzeba przyjść na długo przed imprezą by zająć sobie dobrą miejscówkę. Poza tym na teren wydarzenia nie możesz wnieść żadnych butelek – można kupić tylko na miejscu. Pogoda może nie dopisać, więc czasem bujanie się w rytmie muzyki z dodatkiem prószącego śniegu nie jest najlepszą opcją. Dochodzą również względy bezpieczeństwa, tłum ludzi pod wpływem alkoholu, wybuchające wcześniej fajerwerki itd.

Wyjazd? Góry, morze, poza granice Polski? Ma to tak samo dużo zalet, jak i wad. Przede wszystkim ceny – w tym karnawałowym okresie są mocno podbite. Po drugie, tłumy ludzi. O ile zdecydujesz się na bardziej popularną miejscowość, musisz liczyć się z tym, że na pewno nie będziesz sam. Najlepszą opcją jest wywiad środowiskowy – popytaj znajomych, czy korzystali z jakichś korzystnych ofert. Polecone miejsce jest zwykle lepiej sprawdzone, niż wybranie się gdzieś w ciemno.

Kino? W tę ostatnią noc roku wiele kin organizuje całonocne maratony filmowe z cateringiem. Jeśli jesteś kinomanem to ciekawa opcja na spędzenie sylwestra.

Klub ze znajomymi? Wstęp do klubu jest zwykle tańszy niż na bal, powinieneś jednak zarezerwować stolik wcześniej, żeby mieć pewność, że tej nocy usiądziesz.

Może jednak w domu? Wersja ekonomiczna – zaplanuj małą imprezę tylko dla najbliższych, udekoruj pokoje, zrób atmosferę i ciesz się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *