Imprezy tematyczne

Na co zwrócić uwagę, kiedy organizujesz imprezę tematyczną?

Kiedy jesteś organizatorem jakiejkolwiek imprezy, spoczywa na Tobie ogromne zadanie i mnóstwo obowiązków. Starasz się, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a goście – zadowoleni i zrelaksowani. Imprezy tematyczne to wyjątkowe wydarzenia, wymagają bowiem sporo pracy – potrzebujesz nie tylko doskonałego pomysłu, ale również profesjonalnej realizacji. Organizując np. bal maskowy dla nastolatków, nikt nie będzie chciał się bawić rekwizytami wyciętymi z bloku a4, prawda?

Temat to pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę. Fantazja to jedna strona, drugą stroną są Twoje możliwości. Impreza w stylu XVII wiecznych rycerzy? A może domówka w ubiorach z ubiegłej epoki? Szalona impreza superbohaterów z komiksów Marvella? Wyobraźnia nie zna żadnych ograniczeń. Po pierwsze, ustal temat i napisz regulamin – w jakich strojach powinni przyjść goście, co ze sobą przynieść, ewentualnie jak się zachowywać. Oczywiście pierwszy punkt Twojego regulaminu powinien brzmieć: „DOBRA ZABAWA!”.

Dekoracje. Tutaj stoi przed Tobą wyzwanie. Poproś kogoś o pomoc, jeśli wymyśliłeś coś naprawdę oryginalnego, bo przecież nie chcesz, żeby Twoja impreza była kiczowata. Odpowiednio i stylowo dobierzcie dekoracje, dbając o atmosferę epoki, obracanie się wokół wybranej tematyki – jeśli bawicie się w starożytnych Greków, raczej odpuść sobie stylizację rodem z Harrego Pottera. To samo dotyczy przebrań.

Przekąski. Możesz zaszaleć, błysnąć swoim talentem kulinarnym i fantazją. Nie zlekceważ tego punktu, ponieważ jest równie ważny jak dekoracja. Co robią ludzie na imprezie poza tańczeniem i plotkowaniem? Jedzą! Dlatego powinieneś wymyślić coś naprawdę szałowego! Jeśli robisz imprezę w stylu bajkowym, stwórz piękne i kolorowe galaretki, powrzucaj do nich żelki o różnych kształtach, albo zamów tort w kształcie smerfa. Dla miłośników „krwawych” imprez z udziałem wampirów, wilkołaków i wszelkich innych strasznych stworzeń istnieje cała masa akcesoriów do wykorzystania. Ciastka w kształcie palców? Owoce z narysowanymi ponurymi minami? Powycinane dynie? Zainspiruj się!

Muzyka. Miej kilka playlist w zanadrzu. Możesz podzielić imprezę tematyczną na kilka części pod względem piosenek. Muzyka związana z tematem, albo niekoniecznie – zgraja wróżek świetnie bawiąca się do współczesnych kawałków. Wszystko zależy od Ciebie!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *