Sylwester

Pomysł na Sylwestra

Grudzień zawsze jest miesiącem intensywnym. Najpierw wiele dni przygotowujemy się do Świąt, by później spokojnie się poobjadać. Później kilka dni przerwy i … Sylwester. Jesteś jedną z tych osób, które mają dość samodzielnego przygotowywania imprezy? Nie chcesz przez kilkanaście godzin sprzątać, gotować i planować, żeby wieczorem styrany walczyć ze snem przed godziną 00:00? W czterech krokach podpowiemy Ci, jak sprawić, by Twoja impreza sylwestrowa była niezapomniana – a Ty na niej wypoczęty i pełen energii!

Po pierwsze: gdzie?

Musisz wybrać miejsce, w którym chcesz spędzić tę wyjątkową noc. Możliwości jest naprawdę wiele w zależności gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, zawsze możesz zrobić sobie wycieczkę do większego miasta. Jeśli masz wielu znajomych, możecie się złożyć i wynająć nawet cały klub (ok. 3000-4000zł) z profesjonalnym DJ-em i obsługą barmańską. Jeśli jednak wolisz spędzać czas w mniejszym gronie, możesz wynająć np. stolik w jakimś klubie lub kupić bilet na romantyczny bal (150 do 1500zł). Dla szalonych osób – polecamy wynająć np. imprezowy tramwaj, który będzie jeździł po całym mieście lub barkę dryfującą na rzece. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych.

Po drugie: jedzienie

Kupując wstęp do restauracji lub jakiegoś lokalu nie musisz się tym martwić. Ale wynajmując salę to Ty jesteś odpowiedzialny za jedzenie. Wynajmij firmę cateringową – to najprostszy i najszybszy sposób, oni zorganizują wszystko za Ciebie i nie będziesz musiał się niczym przejmować. Zrób to odpowiednio wcześniej. Jeśli jednak masz czas i lubisz organizować wszystko sam, sporządź dokładny plan uwzględniający każde danie i składniki, jakie trzeba będzie kupić oraz pozostałe elementy przetwarzania jedzenia itd.

Po trzecie: obsługa i alkohol

Ktoś musi pracować, żeby ktoś inny mógł się bawić. Firmy cateringowe rzadko obsługują alkohol. Pamiętaj o zatrudnieniu obsługi (kelnerów, barmanów, ewentualnie kucharza, ochrony) – na pewno klub, sala lub miejsce, które wynajmujesz przewiduje taką potrzebę i użyczy Ci swoich pracowników.

Po czwarte: dekoracje!

Szalony bal przebierańców? Czy romantyczny bal w długich sukniach i smokingach? Impreza w basenie i strojach kąpielowych? Możliwości jest mnóstwo! Jeśli jednak nie masz pomysłu, znajdź firmę, która zorganizuje wszystko za Ciebie. Dekoracje to nie tylko dmuchanie balonów i ustawianie stołów, ale walka o najdrobniejszy detal.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *