Imprezy tematyczne

Rodzaje imprez tematycznych

Brakuje Ci pomysłu na ciekawą i oryginalną imprezę tematyczną? A może wcale nie szukasz wymyślnych tematów, potrzebujesz czegoś, co sprawdza się zawsze? Mam dla Ciebie garść inspiracji z „różnej paki” – i tych bardziej oczywistych, trochę szalonych, oraz dla prawdziwych weteranów!

Ważne jest, żeby wybrać motyw przewodni.

bajki – to bardzo proste. Uczestnicy przebierają się za bohaterów bajek, mają całkowitą dowolność. Możesz być pewien, że im więcej gości zaprosisz, tym więcej dubli Pszczółki Mai czy Shreka się trafi. Dobrym pomysłem jest zrobienie wcześniejszej listy, żeby uniknąć wpadek. Stwórz playlistę z muzyką bajkową, upiecz ciasteczka we wszystkich smakach lub stwórz drinki o tytule „Sok z Gumijagód” lub „Eliksir wieloskokowy”. Fajnie ponazywaj wszystkie pomieszczenia w lokalu, w którym odbędzie się impreza.

gala Hollywood/ Celebryci – niech każdy przebierze się za ulubionego aktora/aktorkę! Wcielcie się w swoje role, zorganizujcie konkurs na to, kto lepiej naśladuje daną postać. Muzyka filmowa w tle, eleganckie lub ekstrawaganckie stroje, zimne przekąski, szampan albo wino oraz… ścianka do robienia zdjęć! Przygotuj wszystko w przymrużeniem oka.

starożytni Rzymianie/Grecy – kto nie chciałby wziąć udziału w imprezie w togach i wieńcach laurowych? Kręcone fryzury, konkurs na recytowanie starożytnej poezji (w szczególności tej erotycznej!), dużo boskiego nektaru – Ambrozji oraz winogron! Uważaj tylko, żeby jakiś Neron niczego nie spalił.

– hawajska – jesteś na wakacjach nad morzem i chcesz je urozmaicić? Koniecznie zorganizuj imprezę w stylu hawajskim! Oczywistym plusem jest to, że możesz rozpocząć zabawę już od wczesnych godzin południowych. Idźcie nad morze, wszyscy w strojach kąpielowych (koniecznie kolorowych), pijcie drinki z palemką i bujajcie się do rytmu muzyki. Jeśli jednak nad morze masz daleko, albo pogoda wybitnie nie dopisuje, urządź imprezę w domu. Niekoniecznie musisz rozsypywać piasek w przedpokoju, ale muszelkowe akcenty będą mile widziane. Napompuj mały basenik i ustaw go na środku pokoju, wypełnij … czym masz ochotę. Stroje kąpielowe nadal są obowiązkowymi strojami!

– impreza dowolna – każdy przebiera się za kogo chce i jak chce, dekoracje są wszystkie z innej beczki, w menu znajdzie się zarówno pizza, frytki jak i czekoladowa fontanna albo stolik z różnymi rodzajami serów i winem. Chaos niekontrolowany!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *