Sylwester

Sylwester w polskich górach – wady i zalety

Zastanawiasz się, by ostatni dzień roku spędzić w polskich górach? Rozważasz wszelkie „za” i „przeciw”, a czas ucieka? W końcu i tak będziesz musiał się na coś zdecydować, jeśli nie będziesz chciał znowu utknąć w ten dzień na domowej kanapie i oglądać telewizję. Spróbujemy pomóc podjąć Ci tą decyzję, przedstawiając wady i zalety spędzania Sylwestra w naszych rodzimych pięknych górach.

Zalety

Zacznijmy od dobrych stron.

klimat – jeśli mieszkasz w wielkim mieście, szybko docenisz krystalicznie czyste powietrze. Wymaga to pewnej aklimatyzacji, jednak górskie powietrze jest bardzo zdrowe, wspomaga odporność i zwiększa wydolność płuc.

widoki – tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Góry są przepiękne, codziennie inne. Jeśli jesteś fanem fotografii, koniecznie zabierz aparat, by cieszyć się zdjęciami przez cały kolejny rok.

– turystyka – przyjedź kilka dni wcześniej i pochodź po górach! To bardzo relaksujący sposób na spędzanie czasu, jeśli jesteś pracownikiem „biurkowym”, odpoczniesz psychicznie, a cały wysiłek fizyczny jaki włożysz w spacer bądź wspinaczkę, będzie przyjemny. Możesz również pojeździć na nartach lub snowboardzie, wybrać się na kulig albo pozwiedzać małe i urokliwe górskie wioski. A jeśli pogoda nie dopisze, spędzisz czas w klimatycznych gospodach, pijalniach wody, uzdrowiskach czy muzeach.

– jedzenie – skuś się na pyszne lokalne jedzenie! Nie po to jedziesz w góry, żeby jeść pizze i kebaby – góralska kuchnia oferuje naprawę wiele smacznych i zaskakujących połączeń smaków! Śledź w gorzkiej czekoladzie? Dziesiątki rodzajów oscypków? Tego nie kupisz nigdzie indziej.

szeroki wybór miejsca – możesz wynająć hotel, pokój w prywatnym domu, sylwestra w schronisku górskim, szaloną imprezę w centrum miasta, witanie Nowego Roku na szczycie jakiejś góry, luksusowe miejsce w uzdrowisku… na co tylko masz ochotę!

Wady

– terminy – jeśli chcesz spędzić sylwestra w górach, dobrze byłoby zarezerwować termin prędzej, niż przed świętami. Na długo przed, nawet na kilka miesięcy… nici ze spontaniczności, najlepsze miejscówki rezerwować trzeba już nawet w marcu.

– ceny – w ostatnich latach górski sylwester stał się niesamowicie modny. Ceny takiego kilkudniowego wypadu są bardzo wysokie, a im bliżej 31 grudnia – tym wyższe.

– tłumy – o ile nie będziesz siedział całą noc w hotelowym pokoju, musisz liczyć się z tym, że razem z Tobą będzie się bawiło kilkaset innych ludzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *