Studniówka

Poradnik studniówkowy

Bal maturalny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu licealisty wymagający wielu przygotowań i wysiłku. Jeśli jednak chcemy ułatwić sobie całe planowanie możemy zacząć przygotowywać się do niego wcześniej, żeby później nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę.

Włosy, sukienka, dodatki, partner na zabawę to poszczególne elementy przez które trzeba przebrnąć, aby dobrze bawić się w ten wieczór.

Fryzura i makijaż

Skromność zawsze procentuje dlatego na bal studniówkowy lepiej nie czesać się w koki czy upinać włosy jak na wesele. Przygotowanie takiej fryzury będzie czasochłonne, drogie i co najważniejsze niewygodne, bo jak bawić się z taką fryzurą? Młode dziewczęta powinny skupić się na tym, żeby włosy były zdrowe, lśniące i naturalnie wyprostowane lub podkręcone. Z dodatków warto wybrać kontrastowe, biżuteryjne spinki lub piórkowe akcesoria, które podkreślą naturalną urodę.

Partner na studniówkę

Nie jest obowiązkowy ale warto przyprowadzić kogoś, z kim się dobrze bawimy. Nie musi być to koniecznie chłopak, zwłaszcza jeśli takiego nie posiadamy. Na studniówce sprawdzi się stary kolega z podwórka, w towarzystwie którego dobrze się czujemy a on potrafi się odpowiednio do imprezy zachować. Złym pomysłem jest szukanie partnera w ostatniej chwili za pomocą portali internetowych bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy.

Strój na bal

Jest to chyba najważniejsza kwestia tego wieczoru. Ubiór powinien być elegancki, w stonowanych kolorach (czerń, granat, kolor stalowy).

Uniwersalny garnitur będzie strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że może przydać się na inne okazje. Spodnie powinny być proste, lekko zwężane bez zakładek przy nogawkach, marynarka natomiast- jednorzędowa, zapinana na dwa guziki. Biała koszula sprawdzi się podczas tej okazji a do niej można założyć krawat pasujący do całości. Najlepsze buty będą w czarnym kolorze, należy pamiętać o ich starannym wyczyszczeniu.

Jeśli chodzi o dziewczęta także warto postawić na klasykę i elegancję jednak można poszaleć bardziej niż męska część uczniów z kolorami. Sukienki z baskinką, ozdobione dżetami i cekinami o średniej długości będą najbardziej odpowiednie i uniwersalne. Wybrać możemy także krój ołówkowy bez dekoltu. Pamiętać musimy o wygodnych butach, żeby nie męczyć się zbyt bardzo na ładnych, wysokich ale niewygodnych obcasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *