Organizacja wesela

Kalendarz przygotowań do ślubu

Nie zawsze mamy zbyt wiele czasu na przygotowania ślubne bo decyzja zapada nagle. Warto posłużyć się terminarzem z wypisanymi najważniejszymi rzeczami do załatwienia przed tą ceremonią. Uporządkuje i zracjonalizuje on przygotowania nie pozwalając zapomnieć o istotnych sprawach. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach niektóre punkty można delikatnie przesunąć w czasie.

Od 3 do 5 miesięcy przed ceremonią

Jest to czas na zamówienie i rozniesienie zaproszeń ślubnych. Natychmiast należy kupić suknię ślubną z wszystkimi dodatkami i garnitur dla pana młodego. Trzeba zająć się formalnościami czyli zaniesieniem wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego. Możemy pomyśleć wtedy o wieczorze panieńskim i kawalerskim, jednak jest to zadanie dla wybranych świadków. W tym okresie należy podpisać intercyzę jeśli był taki plan. Reszta zadań związana jest z salą i samą imprezą czyli rezerwacja miejsc noclegowych dla gości, wybór menu i tortu weselnego, zaplanowanie transportu dla gości, zakupienie obrączek ślubnych i rozpoczęcie kursu tańca, który będzie rozpoczynał zabawę na weselu.

Na miesiąc lub dwa przed weselem

Możemy zająć się wtedy szczegółami takimi jak dekoracje, bukiety ślubne, kwiaty do kościoła, na salę, samochód. Trzeba spotkać się z zespołem muzycznym i ustalić repertuar. Ważne są ostatnie poprawki sukni ślubnej i garnituru a także dokładny plan uroczystości. Trzeba umówić się z wizażystką i fryzjerką na próbny make-up i fryzurę. Kolejnymi sprawami są winietki na stoły, wydrukowanie menu oraz potwierdzenie wszystkich rezerwacji.

Ostatnie przygotowania czyli tydzień, dwa przed ślubem

W tym czasie musimy sprawdzić listę gości zaproszonych na ceremonię, ustalić przebieg wydarzenia z księdzem lub urzędnikiem stanu cywilnego i co najważniejsze wziąć udział w wieczorze kawalerskim i panieńskim, który powinien być zaplanowany przez świadków.

Dzień przed ślubem to czas na przygotowanie dokumentów, odebranie kwiatów oraz co najważniejsze, odpowiedni relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *