Studniówka

Oprawa muzyczna na bal maturalny

Studniówka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wielu uczniów, którzy już za chwilę podchodzą do matury i idą na studia. Warto dopracować jej organizację, tak aby każdy czuł się na niej dobrze, bawił się wyśmienicie i pamiętał przez wiele lat co działo się tego wieczoru.

Muzyka jest bardzo ważną sprawą, która zapewni odpowiednią atmosferę bawiącym się osobom.

DJ czy muzyka na żywo?

Większość uczniów ma nowoczesnej podejście do życia i wolałoby słuchać nowoczesnych hitów puszczanych przez DJ w oryginalnej wersji ale okazuje się, że niektórzy woleliby słuchać muzyki na żywo, wykonywanej przez zespół muzyczny.

Zalety orkiestry

Dużym plusem zatrudnienia na bal zespołu jest fakt, że sama ich obecność nadaje odpowiedni klimat imprezie. Często wraz z grupą muzyczną jest wodzirej, który wprawi w dobry humor każdego z uczniów i nauczycieli, będzie wymyślał różnego gry i zabawy dzięki czemu wszyscy uczestnicy się zintegrują. Zespół muzyczny ma też zupełnie inny repertuar niż DJ bo miesza on starsze piosenki z najnowszymi przebojami, co zagwarantuje to, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do tańca. W trakcie balu zazwyczaj okazuje się, że wszyscy najlepiej bawią się przy nieco starszych, popowych kawałkach, które znają od lat.

Plusy DJ

Z DJ’em sprawa jest zupełnie inna niż z zespołem bo niektórzy uważają, że piosenki grane z płyty nie dają atmosfery studniówki tylko dyskoteki, co może być zaletą jak i wadą. Zazwyczaj piosenki przez niego puszczane są nowe, w specyficznym i charakterystycznym dla tego DJ’a stylu. Może się to nie podobać zwłaszcza nauczycielom, którzy nie rozumieją takiej muzyki więc zapewne nie będą się przy niej dobrze bawić. Z drugiej strony możemy zamawiać u niego piosenki i mamy gwarancje, że je usłyszymy w czasie balu bo repertuar go nie ogranicza.

Każdą studniówkę powinna cechować szybka, rytmiczna muzyka przy której można poszaleć i pośpiewać bo to jedyna taka okazja w życiu. W czasie przyjęcia powinno zabrzmieć kilka charakterystycznych hitów takich jak: „Już za rok matura” Czerwonych Gitar lub „Jeszcze będzie przepięknie” Tiltu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *