Hotele i noclegi

Couchsurfing. Sposób na tani nocleg.

Zakwaterowanie jest jednym z największych kosztów podróży, a zmniejszenie tego kosztu może prowadzić do dużych oszczędności! Bez względu na to, jakie są Twoje preferencje dotyczące zakwaterowania, jedną rzecz wspólną dla wszystkich podróżujących jest to, że nikt nie chce płacić za nocleg fortuny. Na szczęście istnieje wiele sposobów na tani nocleg. Jedną z nich jest couchsurfing, czyli nocleg u prywatnych osób, które mieszkają tam, gdzie się wybierasz. Istnieje wiele witryn, które to umożliwiają, między innymi: Couchsurfing, Global Freeloaders, Stay4Free oraz Hospitality Club.

Dlaczego warto korzystać ze stron pośredniczących w couchsurfingu?

Celem takich stron jest pomoc podróżującym, którzy nie tylko oszczędzają na zakwaterowaniu, ale także poznają lokalną kulturę poprzez możliwość pozostania w kontakcie z lokalną społecznością. Couchsurfing daje możliwość uczestniczenia w imprezach oraz odwiedzenia restauracji i miejsc, których nie ma w żadnym przewodniku.

Wiele osób zastanawia się, czy taki sposób podróżowania jest bezpieczny. Jesteś w nowym mieście, ze wszystkimi swoimi rzeczami – w domu nieznajomego. Można przecież bardzo łatwo paść ofiarą przestępstwa. Jednak z reguły osoby, które chcą otworzyć swoje domy dla nieznajomych, są ludźmi o otwartych umysłach i zazwyczaj byłymi podróżnikami. Oni wiedzą, przez co przechodzisz. Chcą po prostu pomóc. Couchsurfing pozwala podjąć wiele kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Oferuje różne poziomy weryfikacji i pozwala użytkownikom oceniać i komentować profile osób obecnych na stronach couchsurfingowych.

Jakimi kryteriami kierować się wybierając nocleg?

Zawsze warto wybierać profile ze zdjęciem. Profil powinien być dokładnie wypełniony. To pokazuje nam, że wybrane osoby są zaangażowane w całą ideę couchsurfingu i rzeczywiście zainteresowani taką formą podróżowania. Jeśli ktoś nie zadał sobie trudu, aby wypełnić profil, prawdopodobnie nie korzysta z danej strony.

Osoby, które wybierasz powinny mieć recenzje. Jeśli inni ludzie przebywali lub podróżowali z gospodarzem i mieli dobre doświadczenia, prawdopodobnie będziesz bezpieczny. Możesz nie dogadać się z gospodarzem, ale przynajmniej wiesz, że nie jest on żadnym oszustem. Im więcej pozytywnych recenzji, tym lepiej.

Couchsurfing oferuje różne poziomy weryfikacji. Osoby mogą być weryfikowane przez innych podróżnych, podając adres do korespondencji lub korzystając z karty kredytowej. Świadomość, że dana osoba została zweryfikowana, daje Ci poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza prawdopodobieństwo, że staniesz się ofiarą przestępstwa. Warto jednak wybierać także niezweryfikowane profile, które mają dużo dobrych opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *