Studniówka

Jak wybrać miejsce na studniówkę?

Zazwyczaj studniówki są organizowane przez nauczycieli i rodziców, a niestety najmniej w tej sprawie mają do powiedzenia sami uczniowie. Powód jest raczej oczywisty bo chodzi tutaj o zdrowy rozsądek i sprawy finansowe. Często też dana szkoła ma podpisaną lub niepisaną umowę, że co roku organizuje imprezę studniówkową w sprawdzonym już miejscu więc ani rodzice ani młodzież nie będą musieli szukać miejsca na to przyjęcie.

Przeniesienie studniówek z sal gimnastycznych

Jeszcze niedawno zabawa studniówkowa wyglądała zupełnie inaczej bo odbywała się w szkole a obowiązującym strojem był ubiór galowy. Nikt nie musiał miesiącami przygotowywać się do imprezy ani wydawać zbyt wielu pieniędzy. Obecna tendencja studniówkowa jest na zupełnie innym poziomie, można powiedzieć, że się zamerykanizowała co najbardziej widać po damskiej części uczniów. Dziewczyny zaczęły kompleksowo przygotowywać się do tego wydarzenia, korzystają z wizażystki, fryzjerki, sukienka jest często szyta na miarę lub kupowana w ekskluzywnym butiku.

Idealne miejsce na studniówkę

Studniówki z sal gimnastycznych przeniosły się do restauracji z powodu zmiany przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i odnoszące się do ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Jeśli z jakiś względów szkoła nie posiada miejsca na studniówkę powinno być one wybrane racjonalnie i z głową. Powinno być niedaleko szkoły lub w centrum miasta, pomieścić odpowiednią ilość osób i zapewniać catering na dobrym poziomie. Warto rozejrzeć się po stronach internetowych, gdzie w niektórych restauracjach posiadających duże sale widnieje oferta studniówkowa. Dzięki temu możemy porównać ceny (te bywają zaporowe, nieadekwatne do rodzaju imprezy), menu i wygląd pomieszczeń przed dokonaniem wyboru. 

Ważny jest także odpowiedni wystrój sali, okoliczności przyrody w których znajduje się dany lokal. To wszystko składa się na efekt końcowy czyli to, czy uczniom będzie podobała się zabawa i będą ją wspominać z rozrzewnieniem przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *