Organizacja wesela

Terminarz przygotowań na ślub

Samo zaplanowanie idealnego wydarzenia jakim jest ślub może nie wystarczyć, żeby wszystko było na nim tak jak byś chciała. Jest to jedno z najbardziej wymagających wydarzeń jakie zazwyczaj mamy do zorganizowania. Związane z tym jest wiele formalności, obowiązków i innych spraw. Jednak żeby wszystko skończyło się dobrze warto rozpisać sobie kalendarz przygotowań do tej imprezy na cały rok. To nam zagwarantuje, że o niczym nie zapomnimy.

Wersja, że mamy cały rok do przygotowań jest tą optymistyczną bo niektórzy wpadają na pomysł zorganizowania ślubu w ciągu sześciu lub trzech miesięcy. Jednak czym więcej mamy czasu tym lepiej wszystko przygotujemy.

Co należy zrobić od 10 do 18 miesięcy przed weselem

Na początku należy wybrać rodzaj ceremonii ślubnej czyli ślub cywilny, kościelny lub konkordatowy. Od razu trzeba ustalić dokładną datę ślubu, żeby mieć czas n poinformowanie i zaproszenie rodziny oraz przyjaciół. Ważne jest podjęcie decyzji w sprawie liczby gości weselnych i określenie budżetu przeznaczonego na tą imprezę. Niektóre pary decydują się na zatrudnienie wedding plannera, który zajmie się całą organizacją. Jeśli jest to brane pod uwagę najlepiej poszukać go od razu.

Wraz z druga połówką trzeba ustalić scenariusz wydarzenia, podjąć decyzje związane z kolorystykę etc. Jak najszybciej musimy znaleźć idealną salę weselną, która będzie pasowała do naszych wyobrażeń a także zająć się rezerwacjami (kościół/urząd stanu cywilnego lub inne wybrane miejsce). Pod koniec tego okresu powinniśmy poszukać fotografa oraz zespół muzyczny lub DJ’a.

Plan na 6-9 miesięcy przed ślubem

Te przygotowania są już drobniejsze jednak nie mniej ważne niż poprzednie. Po pierwsze należy podzielić się obowiązkami, które spoczywają na nas czyli zapisać się na nauki przedmałżeńskie (jeśli została wyrażona taka chęć), zarezerwować podróż poślubną, wybrać świadków, określić listę prezentów, kupić obrączki ślubne, zarezerwować fryzjerkę, wizażystkę, florystkę. Ważnym elementem jest zakupienie sukni ślubnej i garnituru. Warto też intensywniej zadbać o zdrowie i kondycję aby dobrze zaprezentować się na ceremonii ślubnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *