Hotele i noclegi

Jak nie paść ofiarą oszustwa podczas rezerwacji noclegu?

Wybór miejsca noclegowego i rezerwacja pokoju to jeden z najważniejszych etapów planowania wakacyjnego wypoczynku. Niestety oszuści nie śpią. Nieuczciwe osoby zdarzają się nawet na najpopularniejszych serwisach hotelowych. Z pewnością warto korzystać z pośrednictwa serwisów, które istnieją na rynku już dosyć długo i mają dobrą opinię. Możemy również przestrzegać kilku podstawowych zasad, które pozwolą nam ustrzec się przed oszustwem.

Wybieraj sprawdzone miejsca noclegowe

Jednym ze sposobów uniknięcia nieprzyjemności związanych z noclegiem jest wybór sprawdzonych obeiktów. Nie przez przypadek wiele osób podróżując do swoich ulubionych miejsc zawsze wybiera te same hotele. Jeżeli dany hotel uważamy za uczciwy i jesteśmy zadowoleni z obsługi, po co szukać czegoś nowego i ryzykować? Decydując się na miejsce noclegowe warto również zapytać o zdanie rodzinę, przyjaciół czy znajomych. Każdy posiada przecież własne doświadczenia wakacyjne i z pewnością chętnie się nimi podzieli.

Przeprowadź research w sieci

Internet jest dla nas w tej chwili doskonałym źródłem informacji. Bez trudu możemy sprawdzić, czy dany obiekt posiada własną stronę internetową. Jeżeli mamy do czynienia z profesjonalnym hotelem czy pensjonatem, na pewno będzie mógł pochwalić się swoją witryną. Jego ogłoszenia będziemy mogli również znaleźć na popularnych serwisach noclegowych np. Booking.com. Niestety, sprytni oszuści są w stanie założyć fałszywe strony internetowe i dodać nieistniejący obiekt do niejednej bazy. Dlatego podchodźmy ostrożnie do wszelkich znalezionych informacji. Warto przejrzeć fora internetowe czy popularne portale o tematyce turystycznej. Znajdziemy na nich opinie na temat danych obiektów. Ich brak powinien zapalić w naszej głowie lampkę ostrzegawczą.

Sprawdź dane kontaktowe

Żaden uczciwie działający hotel, pensjonat czy ośrodek wypoczynkowy nie będzie unikał kontaktów ze swoimi klientami. Obiekty noclegowe powinny podawać swoje dane kontaktowe oraz numery telefonów. Jeżeli mamy do dyspozycji jedynie numer telefonu komórkowego, nasza czujność musi wzrosnąć.

Uwaga na okazje!

Kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Oferta apartamentu o wysokim standardzie w wyjątkowo niskiej cenie może oznaczać jedno – ktoś próbuje wykorzystać naszą naiwność. Oszuści często działają w ten sposób. Proponując niezwykle korzystne ceny, zbierają jak najwięcej chętnych, dokonują rezerwacji widmo, a potem możemy szukać wiatru w polu. Nasze zaliczki znikają razem ze złodziejami. Jeżeli wpłacamy zaliczkę, zachowajmy przynajmniej dowód wpłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *