Hotele i noclegi

Nocleg dla gości weselnych

Kwestia czy zapewniać hotel dla gości weselnych, którzy przyjeżdżają z daleka jest dość dyskusyjna. Z jednej strony państwo młodzi mają napięty budżet weselny ale z drugiej wypada wydać trochę więcej pieniędzy, żeby nie zostawić zaproszonych na przysłowiowym lodzie. Jest to zgodne z zasadami savoir-vivre’u bo przecież to my zapraszamy ich na naszą imprezę.

Ślub to jedna z niewielu okazji kiedy możemy spotkać się w tak dużym gronie rodziny i przyjaciół więc wypadałoby zapewnić im bezstresowe warunki. Niektórzy z gości mogą się nie domyślić, że powinni załatwić sobie jakiś nocleg na ten dzień.

Informacja dla gości weselnych

Jeśli chodzi o wiadomości dotyczące spraw organizacyjnych powinny być zawarte w zaproszeniach jednak warto jeszcze przed samym ślubem przekazać wszystkie istotne szczegóły (można to zrobić mailowo, telefonicznie albo osobiście). Wyjaśni to wiele kwestii i nie zostawi gości w niepewności.

Wybór noclegu zależy od pary młodej a także takich czynników jak ilość osób przyjezdnych, miejsce w którym odbędzie się wesele i możliwości bazy noclegowej. Wiele hoteli czy ośrodków wypoczynkowych oferuje miejsca noclegowe po lepszej cenie niż normalnie dla gości weselnych.

Opcje noclegowe

Jeśli zapraszamy bliską rodzinę możemy pomyśleć o załatwieniu im możliwości spania u innych członków rodziny, którzy mieszkają w miejscu imprezy. Niewskazane jest proponowanie znajomym tego samego bo mogą czuć się skrępowani. Jeśli są wyrozumiali na pewno sami poradzą sobie z zapewnieniem noclegu na tą jedną noc. Warto wykonać miły gest w stronę „miejscowych” gości i postarać się o zapewnienie im transportu do domu.

Coraz częściej organizowane są śluby w miejscowościach z ciekawą scenerią oddalonych od rodzinnego domu czyli nad morzem lub w górach. W tym przypadku oczywiste jest to, że para młoda musi zatroszczyć się o możliwości noclegowe dla wszystkich gości. Zazwyczaj miejsce w którym odbywa się wesele jest do tego przygotowane pod względem ilości i odpowiedniej, symbolicznej ceny.

Jednakże gdy ślub odbywa się w restauracji czy karczmie w centrum miasta to nie mamy możliwości zorganizowania noclegu w danym miejscu. Wtedy można pomyśleć o jakimś najbliższym hotelu lub rodzinie i znajomych, którzy mieszkają nieopodal. Warto zarezerwować dla wszystkich noclegi w jednym miejscu aby nie było problemu z powrotem na poprawiny czy faktem, że nasi goście wrócą późno do hotelu i to w szampańskich nastrojach (mogą być nieco bardziej głośni niż zazwyczaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *