Sylwester

Prywatka czyli impreza sylwestrowa w domu

Zaplanowanie zabawy sylwestrowej we własnym domu to nie lada wyzwanie dla każdego dobrego gospodarza. Dzięki temu można zaprezentować swoje liczne zalety jakimi jest umiejętność planowania, dekorowania domu, gotowania i przyjmowania gości w domu. W końcu to kobiety maja wysoko rozwiniętą podzielność uwagi.

Planowanie

Na początku trzeba się zastanowić jak ma wyglądać zabawa sylwestrowa, czy ma być bardziej elegancka, dotycząca jakiegoś motywu przewodniego czy przeciwnie, zupełnie na luzie a nawet w pidżamach. Warto się na tym trochę pogłowić, aby wszyscy wspominali ten dzień przez lata.
 

Następnie należy przygotować zaproszenia, papierowe lub przesyłanie drogą e-mailową. Na nich powinny znaleźć się wszystkie szczegóły organizacyjne typu miejsce imprezy, godzina i to jaki strój obowiązuje na ten dzień. Warto dodać adnotacje dotyczącą potwierdzenia przybycia, żeby wiedzieć na ile osób się przygotować.

Realizacja

Robiąc imprezę sylwestrową w domu musimy zadbać o miłą atmosferę a zacząć należy od wystroju wnętrza. Zależy ona od wybranego motywu przewodniego imprezy. Jeśli wybraliśmy styl retro warto zaopatrzyć się w srebrne świece, mieniące się łańcuchy, złote lub srebrne balony. Impreza w stylu starożytnym może także wyzwolić kreatywność. Ciekawym pomysłem będzie zabawa przebierana wzorująca się na filmie „Dziennik Briget Jones” czyli dziwki i księża. Opcji jest niezliczona masa a wszystko zależy już od własnych preferencji.
 

Kolejnym zadaniem dla organizatora jest dekoracja stołu a także zapełnienie go pysznymi przekąskami. Najszybciej robi się kanapki, koreczki, sałatki a przy odrobinie inwencji twórczej będą wyglądać kolorowo i zachęcająco. Można zakupić też gotowe przekąski czyli chipsy lub paluszki. Nie wolno zapomnieć o jakiejś ciepłej, treściwej potrawie, które zniweluje późniejsze skutki picia alkoholu. Najlepiej sprawdza się tutaj bigos, zwłaszcza że istnieje taka możliwość, że został on jeszcze ze świąt. Cały stół powinien być udekorowany w stylu imprezy.
 

Całe mieszkanie można udekorować balonami, serpentynami i konfetti, żeby kojarzył się gościom z dobrą zabawą sylwestrową. Należy także przemyśleć i przygotować odpowiedni repertuar muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *