Hotele i noclegi

Nocleg w hotelu, motelu, pensjonacie, a może w hotelu?

Szukając miejsc noclegowych bardzo często spotykamy się z różnym nazewnictwem obiektów. Pojawiają się takie nazwy, jak hotel, pensjonat, motel oraz hostel. Poszczególne oferty różnią się między sobą standardem pokojów i obsługi. Zanim wybierzemy nocleg w konkretnym miejscu, powinniśmy dowiedzieć się, czego możemy spodziewać się po danym obiekcie. Podpowiadamy, zatem, jakie są różnice między hotelem, motelem, pensjonatem, a hostelem.

Co zaoferuje nam hotel?

Aby obiekt można było nazwać hotelem, powinien posiadać, co najmniej 10 pokoi. Najczęściej są to pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe. Hotel zapewnia swoim gościom również pewne dodatkowe usługi takie, jak restauracja, bar, sprzątanie pokoi. Oczywiście hotel hotelowi nierówny. Standard danego hotelu zależy od liczby gwiazdek, które posiada obiekt. Najwyższa ocena to 5 gwiazdek, najniższa 1 gwiazdka. Wybierając hotel pięciogwiazdkowy musimy liczyć się z tym, że jego cena jest bardzo wysoka. Oferta hotelu, czy to ulotka, czy strona internetowa powinna zawierać informację o liczbie gwiazdek.

Standard motelu

Motele spotykamy najczęściej przy bardzo ruchliwych trasach. Pojawiają się także w pobliżu przejść granicznych. Ich oferta skierowana jest głównie do zmotoryzowanych turystów. Dlatego nieodłącznym elementem obiektu, jest znajdująca się w pobliżu stacja benzynowa. Motele dysponują także rozbudowanymi parkingami oraz zapleczem gastronomicznym. Stają się często swego rodzaju przystankiem w trakcie podróży. Korzystają z nich osoby, które nie chcą podróżować w nocy, albo potrzebują odpoczynku na długich trasach.

Bardziej kameralny pensjonat

Pensjonaty mogą udostępniać gościom mniej pokoi, bo co najmniej siedem. Pensjonat jest zdecydowanie bardziej kameralny, niż hotel lub motel. Zapewnia spokojniejszą atmosferę. Pensjonaty bywają położone na uboczu, a ich lokalizacja może być największym atutem. W tego rodzaju obiekcie istnieje zaplecze gastronomiczne, ale posiłki wydawane są z reguły o stałych porach.

Najtańszy hostel

Gdy zależy nam na tanim noclegu, powinniśmy wybrać hostel. Jeżeli chodzi o standard pokoi, hostel oferuje dosyć niski standard. Pomieszczenia często są wieloosobowe. Pojawiają się w nich nawet piętrowe łóżka. Nie możemy tu liczyć na oddzielną łazienkę. Z reguły łazienka oraz aneks kuchenny jest wspólny dla całego piętra. Hostele często wybierają młodzi ludzie, dla których decydującym czynnikiem jest niska cena.

Biorąc pod uwagę tak szeroki wybór obiektów, każdy może wybrać opcję najbardziej odpowiednią dla siebie. Hotel będzie idealny, gdy zależy nam na komforcie, pensjonat, kiedy potrzebujemy spokoju i relaksu. Motel sprawdzi się, kiedy liczy się dla nas łatwość przemieszczania się i bliskość stacji benzynowej, a hostel, gdy szukamy oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *