Organizacja wesela

Muzyka na naszym weselu

Nasz własny wybór muzyki na wesele jest bardzo istotnym elementem całego wydarzenia. Warunkuje on charakter całej zabawy, będzie decydował o nastroju wesela. Jednak dobrze dobrana muzyka spowoduje, że wszyscy goście będą się na nim dobrze bawić i wspominać. Trzeba pamiętać o tym, że stworzenie playlisty nie jest sprawą łatwą i zajmuje chwilę czasu dlatego warto planować ją już na początku organizacji ślubu.

DJ czy zespół muzyczny?

Jest to pierwsza i najważniejsza decyzja w sprawie muzyki czy ma być ona na żywo czy puszczana z płyt. Niektórzy decydują się zarówno na osobę, która będzie puszczać muzykę i na orkiestrę jednakże pochłania ona sporo budżetu ślubnego ale jest dosyć oryginalna. Wybór zespołu na przyjęcie bywa żmudnym i pracochłonnym zajęciem, ciężko znaleźć zespół na poziomie odpowiadającym gustom muzycznym wszystkich. Każdy DJ też ma swoje ulubione gatunki muzyczne i nie chce zgadzać się na ich radykalną zmianę. Nie powinnyśmy korzystać z oferty weselnego mix’u ponieważ jest to zbiór przypadkowych piosenek, których nikt nie zna więc raczej wszyscy będą z niego niezadowoleni.

Profesjonalny wykonawca muzyczny jest dość drogi bo ceny zaczynają się dopiero od tysiąca złotych i ma zazwyczaj napięty terminarz imprez.

Samodzielne puszczanie muzyki

Jeśli lubimy dobrą muzykę i eksperymenty z nią związane możemy pokusić się o samodzielne ułożenie listy piosenek dzięki czemu wszyscy będą nam sprawiać przyjemność. Taka decyzja wymaga wcześniejszych prób, najlepiej na jakiejś mniejszej imprezie, żeby mieć wprawę a nie psuć całe wesele. W celu odtwarzania naszej playlisty musimy mieć odpowiednią licencję.

Zespół muzyczny

Wybierając opcję zespołu, który zagra na naszym weselu musimy sprawdzić kilka rzeczy, tak żeby wszystko zadziałało. Po pierwsze ważne jest zaplecze sprzętowe, które zazwyczaj jest dostępne w miejscu organizacji tego typu przyjęć a po drugie czy ten sprzęt spełnia wymogi techniczne. Istotna jest ilość i jakość głośników, instalacja elektryczna i backstage. Jeśli to, czym dysponuje sala weselna nam nie odpowiada możemy wypożyczyć odpowiedni sprzęt ze specjalnego punktu.

Myśląc o repertuarze należy przygotować długą listę ulubionych utworów i przekazać je osobie, która będzie odpowiadała za muzykę w czasie wesela. Nie można wybierać samych najnowszych hitów, bo okaże się, że niewiele osób je zna i chce się przy nich bawić. W miarę możliwości trzeba uwzględnić tradycyjne piosenki miłosne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *