Organizacja wesela

Jak zacząć przygotowania do ślubu?

Jeśli zaręczyny są już zaliczone wypadałoby pomyśleć o zaplanowaniu uroczystości ślubnej z tej okazji. Będąc zdecydowanym na poślubienie danej osoby należy pomyśleć kiedy chciałabyś, żeby odbyło się wesele bo same przygotowania zajmują około roku. Można skorzystać z usług firmy lub osoby planującej wesela jednak samemu wszystko robiąc zyskuje się satysfakcję, że się udało. I to wspomina się przez lata.

Od czego należy zacząć?

Warto zastanowić się nad założeniem terminarza i wypisaniem tego, co musimy załatwić i posegregować to według dat. Dzięki temu unikniemy bałaganu i niedomówień.

Drugim ruchem powinno być ustalenie razem z partnerem podstawowych spraw związanych z przyjęciem.

Po pierwsze należy podjąć decyzję dotyczącą rodzaju ślubu. Może być organizowany w sali albo w plenerze, bardziej tradycyjny albo całkowicie nowoczesny. Kolejną sprawą jest to czy ma być wyjazdowy czy w mieście a może tylko skromny obiad dla najbliższych.

Drugą kwestią, którą należy poruszyć jest typ ślubu, do wyboru mamy kościelny, cywilny, konkordatowy albo humanistyczny.

Finanse są także bardzo ważną kwestią bo trzeba dogadać się czy ślub będzie finansowany wraz z rodzicami czy samodzielnie a także ile jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć. Można zastanowić się czy w międzyczasie nie pojawią się jakieś dodatkowe wydatki, których nie będziecie w stanie pokryć. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest także opracowanie planu oszczędzania na zorganizowanie przyjęcia.

I na końcu najważniejsza rzecz czyli wymarzona data ślubu, zazwyczaj pary chcą aby ten dzień był wyjątkowy i planują go na rocznicę pierwszej ranki, zaręczyn czy poznania się. Świetnym pomysłem jest także wesele podczas walentynek lub świąt.

Wszystkie powyższe kwestie należy ustalić na spokojnie, żeby dojść do porozumienia. Następnie warto porozmawiać o swoich planach z rodzicami lub przyjaciółmi, którzy na pewno chętnie doradzą lub coś dopowiedzą. Jednakże zawsze trzeba skupić się na swoich potrzebach i możliwościach a nie realizować czyjąś wizję tego wyjątkowego wydarzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *