Organizacja wesela

Jaki repertuar muzyczny wybrać na wesele?

Wybór muzyki na własne wesele to chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy organizacyjnych. Po pierwsze chcielibyśmy, żeby wszyscy się dobrze czuli i bawili przy niej, z drugiej natomiast chcemy, żeby repertuar był zgodny z naszym gustem, który nie zawsze jest zbyt uniwersalny.

Problematyczną kwestią jest to czy zdecydować się na przeboje popularnego zespołu, muzykę biesiadną czy swoje ulubione hity. Ciężko jest znaleźć opcję, która zadowoli wszystkich.

Czasami dobrym wyborem jest wybranie motywu przewodniego wesela czyli muzyka retro, swing albo rock. Te piosenki zna praktycznie każdy więc mamy gwarancję, że goście będą bawić się przy niej doskonale. Wybierając DJ zazwyczaj wymagamy od niego puszczenia piosenek w oryginalnym wykonaniu a nie słuchania tych samych hitów w interpretacji jakiegoś zespołu weselnego.

Ustalenia muzyczne

Na początku należy porozmawiać z wybraną osobą, która ma zająć się oprawą muzyczną na weselu i przekazać jej harmonogram wesela, swoje życzenia dotyczące piosenek. Wtedy powinniśmy usłyszeć co można by zmienić i z czego lepiej zrezygnować na rzecz dobrej zabawy zaproszonych gości. Czasami lepiej iść na kompromis decydując się na popularne piosenki niż patrzeć na to jak nikt na naszym weselu nie chce się bawić.

Muzyka w tle

Nazywana jest muzyką na czas posiłków i powinna być wybrana tak, żeby nikt nie wpadł na pomysł, żeby zacząć tańczyć gdy inni jedzą danie główne. Można puścić ją nieco ciszej, powinna być stonowana i spokojna, mogą być to ulubione hity pary młodej, które niekoniecznie odpowiadają gustom ogółu. Dzięki temu goście będą mogli porozmawiać a młodzi posłuchać ulubionych piosenek.

Muzyka taneczna

W tym przypadku najlepiej sprawdzają się popularne przeboje, które wszyscy znają i lubią. Warto też postarać się o to, aby w repertuarze były piosenki nowsze i nieco starsze, dopasowane do każdego uczestnika wesela. Niekonieczna jest często wybierana muzyka disco polo, można skupić się na starszych przebojach, które są ponadczasowe.

Błędy popełniane przy wyborze muzyki

Najgorszymi gafami jakie można popełnić przy wyborze repertuaru jest zbyt duża ilość wolnych piosenek o miłości, lista przebojów składająca się z najnowszych hitów, piosenki w jednym stylu muzycznym, obcym większości. Tego należy się wystrzegać jeśli liczymy na dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *