Organizacja wesela

Wesele z obcokrajowcem

Świat jest coraz bardziej otwarty i codziennie stawia przed nami nowe możliwości. Dzięki temu pojawia się chęć odkrywania nowych lądów i podróżowania, przez co coraz więcej osób decyduje się na wejście w związek z obcokrajowcem. Kiedy dochodzi do zaręczyn, zakochani stają przed trudnym dylematem, bo mają przed sobą zorganizowanie wesela międzynarodowego, które sprawnie połączy dwie obce kultury i zapewni dobrą zabawę gościom, mimo występującej między nimi bariery językowej. Jeśli chociaż połowa z naszych najbliższych zna język angielski, chociażby w stopniu podstawowym, dobrze, gdyby wodzirej z zespołu muzycznego posługiwał się tym językiem.

​Wiele zespołów posiada w swojej ofercie takie rozwiązanie, wystarczy poszukać. Pytaniem, które często pojawia się w głowach zakochanych jest to, czy istnieje konieczność zatrudnienia tłumacza. Jest to wymagane, jeśli ślub ma odbyć się w urzędzie stanu cywilnego. W przypadku ślubu w kościele, nie istnieje taka konieczność, ale wiele par decyduje się na takie rozwiązanie. Obecność tłumacza sprawia, że przybyli z zagranicy goście czują się pewniej. Istnieje jednak opinia, że może zabić to naturalność i dynamikę przyjęcia weselnego. Musi jednak być ktoś, kto wygłosi toast w języku współmałżonka oraz wytłumaczy jego najbliższym na czym polegają zabawy weselne, tak, aby mogli oni w nich uczestniczyć. Integracji międzykulturowej sprzyja wprowadzenie zabaw, które wiążą się z kulturą partnera i bez których nie może odbyć się wesele w jego kraju. Będzie to ciekawe urozmaicenie, które przełamie bariery kulturowe i językowe.

Winietki i alkohole
Przy każdym miejscu na stole powinny znajdować się winietki. Osoby, które posługują się obcym językiem usadźmy obok siebie, co sprawi, że nie będzie pojawiać się skrępowanie i nuda związana z barierą językową. Podczas wspólnych toastów i zabawy na pewno pojawi się możliwość rozmowy, a osoby te znajdą wspólny język. Warto również mieć na uwadze to, że nie wszyscy ludzie na świecie, podobnie do Polaków, lubią wódkę. Na stołach powinny znaleźć się też inne trunki, takie jak wino, czy whiskey. Osoby z innych krajów zwykle bardzo pozytywnie reagują na polskie wesela. Są nimi zaskoczeni i przełamują swoje bariery, wczuwając się w ich klimat. Zostawiają w koncie stonowane bariery i inne konwenanse, aby dołączyć do szalonych zabaw z Polakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *