Organizacja wesela

Sztuka weselnego planowania

Kiedy wreszcie się zakochamy i przeskoczymy przez szereg miłosnych etapów, które w konsekwencji doprowadzą nas do momentu oświadczyn, przyjdzie nam zająć się organizacją wesela. Moment, w którym pełni wzruszenia wypowiadamy słowa przysięgi i ślubujemy sobie wieczną miłość, wierność oraz uczciwość, należy do najważniejszych w życiu. Podejmujemy się wtedy bowiem zobowiązań, które chcemy wypełniać aż po kres swoich dni i decydujemy się na to, że u boku ukochanej osoby przejdziemy przez wszystkie problemy i przeszkody, aplikując sobie międzyczasie możliwie jak największe porcje szczęścia. To szczególne wydarzenie wymaga wyjątkowej oprawy, jaką jest wesele. Kluczem do tego, aby było ono udane i zapewniło szampańską zabawę i piękne wspomnienia, jest dobra organizacja. Wymaga ona dokładnego przeanalizowania i zaplanowania wszystkich etapów przyjęcia oraz rzeczy, które trzeba załatwić przed nim.

W pierwszym kroku powinniśmy się zająć ustaleniem listy gości, którzy razem z nami przeżyją ten dzień. Jeśli wesele ma być kameralne, nie ma konieczności wynajmowania wielkiej sali balowej. Jeśli natomiast chcemy zaprosić całą rodzinę i przyjaciół, musimy wybrać odpowiednie miejsce, w którym się ono odbędzie. Przestrzeń, w której odbędzie się przyjęcie weselne powinna być dostosowana do liczby gości i zapewniać im miejsce, w którym będą mogli przenocować po hucznej zabawie do białego rana. Warto przed podjęciem decyzji udać się w kilka różnych miejsc i sprawdzić osobiście ich ofertę i omówić zakres oferowanych usług. Kiedy dokonamy wyboru, trzeba zająć się ustaleniem menu. W tym celu dobrze jest zapoznać się z preferencjami kulinarnymi przyszłych weselników oraz uwzględnić ich indywidualne potrzeby. Jeszcze przed uroczystością poleca się umówienie na degustację potraw, które zostały wybrane.

Muzyka, atrakcje
Bez odpowiedniej oprawy muzycznej nie ma dobrej zabawy, kwestia ta nie podlega żadnym wątpliwościom. Zespół albo DJ, który wybierzemy powinien posiadać szeroki repertuar i uwzględnić nasze indywidualne oczekiwania. Można poprosić gości o to, aby podzieli się informacją na temat swojej ulubionej muzyki i włączyć ją w weselną playlistę. Trzeba pamiętać również o torcie i ciastkach, a dodatkowe atrakcje podniosą atrakcyjność przyjęcia weselnego w oczach gości. W tym obszarze mamy spore pole do popisu, możemy bowiem zatrudnić iluzjonistę, który wprowadzi odrobinę magii i pobudzi wyobraźnie, barmana, który przygotuje dla weselników kolorowe drinki, zorganizować pokazy sztucznych ogni albo laserowe show, czy karaoke, które zaktywizuje gości do wspólnej zabawy.

​Jeśli ogrom czynności, których trzeba się podjąć, aby zorganizować wesele nas przeraża, istnieje możliwość przekazania pałeczki którejś z profesjonalnych firm zajmujących się organizacją wesel. Zawód wedding plannera jest w Polsce coraz bardziej popularny i wiążę się ze sporym zaufaniem społecznym. Nie bójmy się tego rozwiązania, gdyż pozwoli nam ono zaoszczędzić czas, ułatwi podejmowanie decyzji, a wynajęta przez nas osoba zadba o to, aby każdy szczegół był idealnie dopracowany, a całość magiczna i wymarzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *