Organizacja wesela

Jak wybrać catering na wesele?

Ślub jest wyjątkowym świętem, które będzie zapamiętanie przez parę młodych i nie tylko przez lata. Każdy chciałby, żeby odbył się bez zarzutu, zwłaszcza jeśli chodzi o bardzo stresujące sprawy organizacyjne. Można sobie pomóc zatrudniając firmę cateringową, która kompleksowo zadba o naszych gości pod względem kulinarnym.

Plusy cateringu

Dzięki skorzystaniu z usług firmy cateringowej oszczędzamy sobie wiele nerwów i czasu. Mam też gwarancję najlepszej obsługi i jakości podanych potraw. Jednak wszystko to musimy sprawdzić przed wyborem danej firmy zajmującej się tą dziedziną.

Wszystkie dania będą wybrane z pomocą specjalisty, doradzi on nam w tej sprawie i pomoże ułożyć całe menu weselne. Piękne, estetyczne dania mogą być wręcz ozdobą na ślubnym stole.

Dobra atmosfera w tym dniu jest związana poniekąd z rodzajem podanego jedzenia gościom. Jeśli im zasmakuje i nie będą mieć żadnych zarzutów będą zadowoleni dzięki czemu będą się dobrze bawić na całej imprezie. Poza tym jedną z najczęściej poruszanych kwestii, gdy wspomina się to wydarzenie jest właśnie ta sprawa.

Jakie wybrać dania?

Oczywiście konsultant ślubny pomoże nam je wybrać jednak nie powinien za nas decydować i proponować czegoś, na co nie chcemy się zgodzić. Nowoczesne trendy w kuchni inspirują a pary młode coraz rzadziej wybierają tradycyjną polską kuchnię, no chyba że chodzi o wiejski bufet albo kuchnię w stylu staropolskim. Ciekawym wyborem będzie kuchnia orientalna lub włoska.

Przy wyborze jednak trzeba uwzględnić upodobania zaproszonych gości, planowaną długością trwania wesela, tym, żeby jedzenie nie popsuło się w czasie trwania przyjęcia, nie powinno być zbyt lekkie ani zbyt ciężkie i ważne jest to, żeby była na nim odpowiednia ilość dań na ciepło i zimno.

Najlepszym rozwiązaniem przy wyborze cateringu jest dobranie uniwersalnego menu, dzięki którym każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Czym więc kierować się przy wyborze firmy cateringowej?

Dużym błędem będzie wybranie złej firmy cateringowej bo popsuje ona całe przyjęcie i zestresuje państwo młodych. Jeśli już dokonujemy wyboru musimy pamiętać o możliwości konsultacji menu ze specjalistą, zastawę i dekorację sali a także wygląd samych potraw, obsługę gości oraz kiedy dania na wesele są przygotowywane i jak się przechowywane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *