Bankiety

Jak dobrze zorganizować bankiet dla Twojej firmy? Część pierwsza

Chcesz zorganizować bankiet firmowy, ale masz tylko jakiś ogólny zarys tego, jak taka impreza powinna wyglądać? Nie masz jeszcze dużego doświadczenia, czas Cię goni, działasz pod presją? Poniżej przedstawiamy pierwszą część poradnika o tym, jak dobrze i z głową zorganizować firmowy bankiet.

Przygotuj kartkę papieru i długopis bądź stwórz nowy folder w komputerze. Od tej chwili każda Twoja myśl, pomysł lub spostrzeżenie powinno być zanotowane, nawet, jeśli jesteś przekonany o tym, że to zapamiętasz. Gwarantuję Ci, że nie! Zrób wstępne notatki, najlepiej kolorowe z elementami graficznymi, w których określisz swoje oczekiwania, co do bankietu. Gotowe? Teraz przyjrzyj się tej liście i sprawdź, co pominąłeś, albo czemu powinieneś poświęcić większą uwagę.

  1. Liczba gości, target – sporządź czytelną listę gości, których zamierzasz zaprosić. Jeśli to ma być bankiet tylko dla pracowników firm, nie powinieneś nikogo pomijać. A może planujesz imprezę integracyjną? Chcesz zaprosić samych pracowników, czy razem z osobami towarzyszącymi, dziećmi? Musisz zdecydować, jaka opcja będzie dla Ciebie najbardziej korzystna, a potem …

  2. Ustal kontakt do gości – w swojej liście uwzględnij dane do kontaktu osób, które zapraszasz. Adres, telefon, mail. Będzie to ważne przy przygotowywaniu zaproszenia. Jaką planujesz formę? Piękne ręcznie robione zaproszenia, wysyłane prosto do gości, a może mailowo? Czy skończy się na zwykłym obwieszczeniu na tablicy informacyjnej w firmie? Wszystko zależy od tego, z jakim rozmachem planujesz urządzić bankiet. Pamiętaj o poprawnych formach nazwisk (możesz poprosić korektora o pomoc) na zaproszeniach, uwzględnieniu ubioru, w jakich mają zjawić się goście oraz (koniecznie) potwierdzeniu przybycia. Zaproszenia wyślij odpowiednio wcześniej, najlepiej ok. 4-6 tygodni przed bankietem, żeby każdy, kto będzie chciał przyjść, mógł „zaklepać” tę datę w swoim napiętym grafiku.

  3. Miejsce – masz już listę gości, więc oszacowałeś, na jaką liczbę osób planujesz imprezę. Pora wybrać miejsce. Czy w Twojej firmie jest dostatecznie duże pomieszczenie, w którym wszyscy czuliby się komfortowo? A może lepiej wynająć jakiś lokal poza firmą, żeby trochę urozmaicić i sprawić, by wszyscy poczuli się bardziej uroczyście? W zależności od rozmachu bankietu, to jest druga sprawa, którą powinieneś ustalić po liście gości.

Chcesz wiedzieć, o czym jeszcze musisz pamiętać? Zapraszamy do drugiej części artykułu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *