Sylwester

Zorganizowanie zabawy sylwestrowej

Ten świąteczny czas pomiędzy świętami bożonarodzeniowymi a końcem roku to świetny moment na zorganizowanie imprezy sylwestrowej w domu. Niektórzy planują go już od dłuższego czasu, inni natomiast decydują się na organizację spontanicznie, tuż przed Nowym Rokiem.

Jak przygotować szampańską zabawę?

Pierwszym ruchem przy organizacji zabawy powinno być upewnienie się, że ktoś przyjdzie na naszego sylwestra z naszych przyjaciół bo często wiele ludzi planuje ten dzień z wyprzedzeniem, żeby gdzieś wyjechać lub pójść w jakieś ekskluzywne miejsce. Możemy obdzwonić znajomych, rozesłać e-mail’e z zaproszeniem i prośbą o potwierdzenie przybycia. Dzięki temu będziesz wiedzieć na ile osób szykować przyjęcie.

Dekoracje i stół

Warto pomyśleć o jakiś chociażby skromnych elementach wystroju kojarzących się z sylwestrem, żeby wprawić gości w odpowiedni humor. Można powiesić lampki świąteczne dookoła drzwi wejściowych lub też w samym pokoju. Całe mieszkanie można przystroić serpentynami i balonami, najlepiej na suficie, żeby ktoś nie zniszczył niechcący dekoracji. To będzie stanowić o dobrym pierwszym wrażeniu.

Istotnym elementem imprezy jest jedzenie jednak, żeby nie musieć spędzać dwóch dni w kuchni można skupić się na przygotowaniu kilku przekąsek i poprosić gości, żeby każdy z nich przyniósł ze sobą ulubioną potrawę. To spowoduje, że stół będzie zastawiony różnorodnym i pysznym jedzeniem a my będziemy mieć z głowy gotowanie. Dobrym pomysłem jest skonstruowanie listy, tego co jest potrzebne na przyjęcie, żeby rzeczy z listy się nie zdublowały i żeby niczego nie zabrakło.

Warto zainwestować w papierowe lub plastikowe talerze, kubki i sztućce. To ułatwi znacznie sprzątanie po zabawie sylwestrowej.

W czasie imprezy…

Zastanowić się też trzeba nad alkoholem i napojach bezalkoholowych. Generalnie najlepszym rozwiązaniem będzie, żeby każdy przyniósł swój ulubiony alkohol bo nie zawsze można przewidzieć co należałoby przygotować dla gości. Podstawową wersją powinno być piwo, wino, wódka, wino musujące/szampan plus jakieś dodatki w postaci cytryn, limonek i różnych soków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *