Sylwester

Organizujesz imprezę masową? Zadbaj o bezpieczeństwo uczestników

Jeśli organizujesz imprezę masową, musisz być przygotowany na to, że to bardzo skomplikowany proces, na który wpływa wiele różnych elementów. Jako organizator dbasz o to, by skonstruować odpowiedni regulamin, w którym bardzo ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo każdego uczestnika Twojego wydarzenia. A zagrożeń jest wiele, w zależności od typu przedsięwzięcia, jaki organizujesz.

O czym należy pamiętać?

wynajęcie firmy ochrony – która zadba o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Przede wszystkim skorzystaj z usług sprawdzonej firmy, która cieszy się dobrą opinią w branży. To jeden z ważniejszych warunków, ponieważ absolutną podstawą sukcesu organizacji takiej imprezy jest współpraca wszystkich służb: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i wynajętych ochroniarzy.

przewidzieć, na jakie zagrożenia mogą być narażeni uczestnicy – organizujesz mecz? Zadbaj o rozdzielenie miejsc na kibiców przeciwnych drużyn, wpuszczaj i wypuszczaj ich o innych godzinach, by nie mieli ze sobą kontaktu. Sylwester? Rozstaw strategicznie straż pożarną i pozostałe służby w razie problemów z fajerwerkami lub pustymi po alkoholu butelkami. Musisz wiedzieć, co może się zdarzyć po to, by szybko i sprawnie zareagować, zawiadomić odpowiedni organ – przed imprezą nie bój się poświęcić swojego czasu na szczegółową rozmowę z zatrudnionymi służbami – doświadczone służby są kopalnią wiedzy o przygotowywaniu i realizowaniu usług, więc słuchaj ich uważnie i notuj każdą radę i spostrzeżenie!

musisz mieć plan, jak zabezpieczyć imprezę – szczegółowa strategia to również podstawa! Musisz razem ze swoimi pomocnikami dokładnie zaplanować wszystkie planowane działania i atrakcje, od samego początku do końca. Nie pomijając niczego. Nie pozostawiaj w planie luki pod tytułem „jakoś to będzie”, aby możliwie jak najmniej rzeczy mogło Cię zaskoczyć. Niech wszyscy Twoi ludzie orientują się w lokalizacji wszystkich stanowisk i miejsc podczas imprezy. Pamiętaj o odpowiednim oznaczaniu ważnych miejsc, drogi ewakuacyjnej, punktów informacyjnych, wejścia i wyjścia, pomocy medycznej. To Ty i Twoi ludzie odpowiadacie za ten event.

poświęć wystarczająco dużo czasu na szkolenia przed, nawet jeśli jesteś już doświadczonym organizatorem, pamiętaj, że każde wydarzenie jest unikatowe i jednostkowe. Nie pozwól, by z powodu nawet najmniejszego niedopatrzenia ktoś ucierpiał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *